начало
биопрогнози
видео
     
Биопрогноза - 02.02.2017
                                                   БИОПРОГНОЗА ЗА 01.02.2017
Time(EET)

t с отчитане на вятъра
вл. %

атм. нал. hPa
ск. на вятъра-км/ч

6:00 AM

31.01.2017

-12°C
-12°C

вл.92%


958

4
ИЮИ

01.02.2017

-9°C
-9°C
вл.100%

958
2
променлива

Днес преди пладне в низините и котловините ще има мъгла или ниска облачност. В следобедните часове видимостта ще се подобрява, а облачността ще се разкъсва и намалява, най-­късно по поречието на Дунав. Над източните и планинските райони през целия ден ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността, средна и висока, ще се увеличи. Затоплянето ще продължи и максималните температурите ще са предимно между 3° и 8°, в районите с трайна мъгла около и малко под 0°. Атмосферното налягане е и ще се задържи по­високо от средното за месеца. 
И днес е ден с инверсия - в София - -9°C, на Черни връх - -2,4°C. При тези обстоятелства се задържат повече вредни емисии в атмосферата и се създават условия за влошаване на белодробните заболявания, а заедно с тях и сърдечно-съдовите. Неблагоприятен ден

Препоръки 

Във връзка с неблагоприятния ден - настойка от глог- безопасна и високоефективна е, подобрява функциите на сърцето. 2-3 пъти дневно по 20 капки - за комфорт. 
Полезна е и маточината. Тя успокоява, премахва спазми, помага за правилен сърдечен ритъм. Да се пие по-честочай от маточина днес. 

Студено и хлъзгаво, атмосферно налягане е високо и това е благоприятно за здравето и тонуса. Донякъде ще компенсира ефекта на инверсията. Все пак тихото време, инверсията и мъглите са предпоставка за обостряне на белодробните заболявания. Не се очакват сериозни сътресения за здравето, но хората с хронични заболявания да са по-предпазливи. Времето е нормално зимно.


И днес е време за повече грижа за белия дроб

Настъргва се кромид лук на ситно ренде и се смесва с равно количество мед. Сместта се разбърква добре и през 1-2 часа се взема по 1-2 чаени лъж. Тази комбинация подпомага втечняването на секретите и има добър бактерициден ефект. 

Билки при кашлица (бронхит, астма)

Да се смесят по 50 г цвят и листа слез, листа подбелборови връхчета и 30 г сладък корен. 1-2 супени лъжици от тази смес се запарват в 1/2 л вряла вода 10-20 минути и чаят се прецежда (най-добре в термос). Подслажда се  с мед или небет шекер и се пие топъл.  

Сок от черна ряпа

Днес ще припомня рецептата със сок от черна ряпа. Тя е много успешна при  кашлица, цистит и други уроинфекцииОтрязва се капак от горната част, издълбава се малко от ряпата и се поставят 1-2 супени лъжици мед или захар. Когато се образува сок, изпива се. Пак се зарежда ряпата и така - докато пуска сок. 

Повече по темата: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1657493

Студено и хлъзгаво е. Високото атмосферно е благоприятно за тонуса и работоспособността, добре е и за сърцето. Все пак ниските температури причиняват свиване на кръвоносните съдове и страдащите от сърдечни заболявания трябва да са по-предпазливи. Краката да са топли, облеклото да е подходящо, да се пият топли чайове. 
Много добър е чаят от бъзов цвят. Освен, че стопля добре, предпазва от сърдечни пристъпи. 2 супени лъжици бъзов цвят се запарват 5-10 минути в 1/2 л вряла вода и чаят може да се прецеди. Може да се подслажда (най-добре с мед), да се добавя лимонов сок. 
Добро е съчетанието от бъзов цвят и листа от маточина. Маточината успокоява, премахва спазми, регулира сърдечния ритъм. По 1 супена лъжица от двете билки се запарват 5-10 минути в 1/2 л вряла вода и чаят може да се прецеди. Може да се подслажда (най-добре с мед), да се добавя лимонов сок. За поишаване на ефективността по отношение на сърцето към всяка чаша чай е добре да се добавя и смляно индийско орехче на върха на ножа. 

Да се ходи внимателно, за да не се стига до травми!
При травми - арника вътрешно през 2-4 пъти и кремове и мехлеми съдържащи също арника (и черен оман).
Арниката е много полезна и за сърцето, защото подобрява микроциркулацията на кръвта!

Препоръките за студова алергия във връзка с ниските температури: 

Един приятен кръвоочистващ чай, ефикасен при алергии, подходящ за всички възрасти - от нулева до пределна

Корени от коприва, натрошени шипки, къпинови листа, стрък петопръстник

По 50 г от всяка билка да се смесят и разбъркат добре. 3 супени лъжици се запарват 15 минути с един л вряла вода и после чаят мможе да се прецеди. Пие се като вода когато и както е удобно. 

Arnica 5 CH - 2 пъти дневно по 3 зрънца. Арниката помага за подобряване на кръвообращението - важно с хора със студени крайници, страдащи от болестта на Рейно, студова алергия. Да се приемат по 5 зрънца два пъти дневно. Арниката е полезна и за сърцето. 

Освен това арниката е много важна при травми. При прясна травма е добре да се приема през 2 часа по 3 зрънца. 

Контрастни обливания

За 30 секунди обливане с колкото може да се понесе гореща вода и 10 сек - с толкова студена, колкото има във водопроводната мрежа.Това се прави 6 пъти и непременно се завършва със студената вода

От октомври до март може да се направи профилактика с клеева тинктура. Тя е средство номер едно за предпазване от грип и простуди.

30 г пчелен клей се нарязват и се разтварят в 100 грама 90 - 95% етилов спирт. Оставят се за една седмица и след това се прецеждат. В аптеките се продава и готова форма.

Децата пият по толкова капки от тинктурата, на колкото години са. Например 3-годишно ще пие 3 пъти дневно 3 капки по време на грипния сезон. За профилактика е достатъчно и веднъж дневно – примерно всяка сутрин по 3-4 капки.

Клеевата тинктура може да се добави в мляко, сок или компот. Ако детето не харесва особения й вкус, послужете си с малко хитрина. Купете някакъв по-сладък сироп от ягоди, малини, къпини или арония. В шише с обем 125 мл (от сироп за кашлица)слагаме 125 капки клеева тинктура. За да се размеси добре, разклащаме шишето всеки път преди употреба. Така, давайки чаена лъжичка сироп, детето ще получава 4-5 капки клеева тинктура, която ще приема с удоволствие.

Неблагоприятните по геофизически фактори дни за месец февруари2., 4., 7., 12.,21., 24., 25.,27. 
BBC News 

Exercise should be "standard part of cancer care"

http://www.bbc.co.uk/news/health-14417084

Случайно избрани статии