начало
биопрогнози
видео
     
Биопрогноза - 03.10.17
                                                         БИОПРОГНОЗА ЗА 03.10.2017
Time(EET)

t с отчитане на вятъра
вл. %

атм. нал. hPa
ск. на вятъра-км/ч

6:00 AM

02.10.2017

9°C

вл.100%


956

-
 тихо 

03.10.2017

9°C

вл.100%

958
-
тихо 

Днес ще бъде предимно слънчево, сутринта на отделни места в низините и котловините с мъгла или ниска облачност. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 18° и 23°, в София около 18°. Атмосферното налягане в сутрешните часове е по-високо от средното за месеца. През деня ще се понижава. 

Времето е нормално есенно. Вече е по-хладно, започнаха да се образуват мъгли, мотив да се помисли за профилактика на белодробните заболявания, настинките и грипа. 

Наближава пълнолуние - на 5  октомври е. Пълнолунието смущава съня на мнозина, причинява задръжка на течности, но в същото време дава възможност за бързо пречистване на тялото чрез детоксикация и за бързо и трайно отслабване. 

http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/Zdravoslovno_otslabvane1.pdf

По този линк може да разберете повече за детоксикацията по пълнолуние и захранването след нея. Обясненията започват от 13. стр. Не е късно да се започне и от днес и да се проведе за два дни. 

Препоръки 

Детоксикация

Детоксикация с прясно изцедени сокове. Сутрин на гладно се изпиват около 10 г (1 равна с.л.) ан- глийска сол, разтворена в 50–70 мл вода. Английската сол из- тегля токсините към червата. Половин час по-късно започва пиенето на сок. Приготвя се от 2–3 лимона, 4–6 грейпфрута и толкова портокали, кол- кото са необходими за получаването на общо 2 л сок. Разрежда се с 1,5–2 л минерална вода. Пие се на порции през целия ден, друга храна не се приема. При чувство на глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал. Органичните киселини в плодовете подкрепят очистване- то, плодовата захар влияе благотворно на черния дроб, пред- пазва от хипогликемии и се отразява добре на тонуса. Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се напра- ви от ябълки. При много силно чувство на глад може да се взе- ме 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода. Може да се добави и пектин. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето. 1–2 ч.л. пектин се разбъркват с половин ч.л. мед (предварително раз- творен в 1 ч.л. вода). Доливат се 100–200 мл вода и се разбива с миксер, докато стане гъсто като желе.

Детоксикация с ги Ги може да се купи от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема загрято (с температура на чай) ги, което всъщност е претопено краве масло с обрана от по- върхността му пяна. Първи ден – 30 г (6 с.л.). Втори ден – 60 г (8 с.л.). Трети ден – 90 г (10 с.л.). 30–40 мин. след изпиване на маслото в рамките на деня трябва да се изпие топла (около 70 °С) минерална/преварена вода или чай – минимум 2 л дневно. За обяд и вечеря за трите последователни дни се препоръч- ва 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 л вода (без сол и мазнина, може да се добавят само копър и/или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се пие цитронада, приготвена от прясноизцеден лимонов сок, малко мед и мине- рална или преварена вода. При силен дискомфорт детоксика- цията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние. Четвърти ден– сутринта на гладно се вземат 1–2 с.л. рици- ново масло, 2 чаши чай. След 1–2 часа могат да се консумират плодове. За обяд и вечеря менюто трябва да е зеленчуково. Принципите на захранване са същите като при детоксика- цията със сокове. ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА! 

Време е да се наберат бъзови листа и да се насушат за зимата. Не се продават в билковите аптеки, а те съсдържат антипневмоничен фактор и са много полезни при кашлица, астма, бронхити, Чай от тях може да се пие дълго, бе паузи  и във всички възрасти. 2 супени лъжици бъзови листа се запарват 10 минути и чаят може да се прецеди. По желание може да се подслажда този чай. 

Искам да обърна внимание на бъзовите листаНасекомите са по-активни, рискът от ужилвания - по-голям. При ужилване от пчели, оси, парливки и други насекоми, ефектът от ужилването много бързо може да се се елиминира с натриване с пресен бъзов лист. 

От октомври до март може да се направи профилактика с клеева тинктура. Тя е средство номер едно за предпазване от грип и простуди.

30 г пчелен клей се нарязват и се разтварят в 100 грама 90 - 95% етилов спирт. Оставят се за една седмица и след това се прецеждат. В аптеките се продава и готова форма.

Децата пият по толкова капки от тинктурата, на колкото години са. Например 3-годишно ще пие 3 пъти дневно 3 капки по време на грипния сезон. За профилактика е достатъчно и веднъж дневно – примерно всяка сутрин по 3-4 капки.

Клеевата тинктура може да се добави в мляко, сок или компот. Ако детето не харесва особения й вкус, послужете си с малко хитрина. Купете някакъв по-сладък сироп от ягоди, малини, къпини или арония. В шише с обем 125 мл (от сироп за кашлица)слагаме 125 капки клеева тинктура. За да се размеси добре, разклащаме шишето всеки път преди употреба. Така, давайки чаена лъжичка сироп, детето ще получава 4-5 капки клеева тинктура, която ще приема с удоволствие.

Винаги е полезно да се приема магнезий, например 2 х 1 таблетка Магнерот дневно. Ето, магнезият е една добра грижа за сърцето и предпазва от всевъзможни неблагоприятни фактори каквито са и "трудните" дни. 

Това е минералът № 1 за предпазване от увреждащото действие на стреса според самия създател на теорията за стреса Ханс Селие. А неблагоприятните дни са си стрес. Освен това магнезият е чудесно средство за предпазване от спазми, за регулиране на сърдечния ритъм. 

Магнерот - 2 х 1 таблетка, но при необгодимост може да се вземат и до 6 таблетки дневно. 

Магнезиев сулфат (английска сол) - 30 г се разтварят в 1/2 л вода и от този разтвор да се пие 2 пъти дневно по 40-50 г дневно. Непретенциозната английска сол по нищо не отстъпва на по-скъпите аналози в аптеките. В препоръчаната доза няма да се прояви слабителния ефект. 

Неблагоприятните по геофизически фактори дни за месец октомври4, 5.,8., 9., 12., 17., 18.,19., 22., 28.  29.
Случайно избрани статии