| Time(EET) | t | t с отчитане на вятъра | вл. % | атм. нал. hPa | ск. на вятъра-км/ч | посока | |
6:00 AM 16.09.2015 | 14°C | вл.82% | 950 | 7 | ИЮИ | ||
6:00 AM 17.09.2015 | 14°C | вл.96% | 949 | 6 | ССЗ |
Честит празник - Вяра, Надежда и Любов!
Атмосферното налягане е с малки промен и днес е около средната месечна стойност. Това е благоприятно за тонуса, работоспособността и сърцето. Небето ще е чисто, температурите отново се повишиха. Очакват се стойности между 28-33 градуса през деня, за София - около 30 градуса.Трябва да се внимава с озона в часовете около пладне, да се пият достатъчно течности, да се избягва излизане между 12 и 16 часа. Иначе времето няма да създава проблеми за здравето.
Пореден неблагоприятен ден.
За комфорт - чай за трудни дни. Смесват се в равни части например по 50 г цвят и листа глог, стръкове бял имел, листа маточина и се разбъркват добре в тавичка. По 1-2 чаени лъжички от тази смес се запарват в чаша вряла вода 10-15 минути и чаят може да се прецеди. Може да се изпиват по повече чаши през деня. Тази комбинация предпазва от спазми, регулира пулса и кръвното налягане, успокоява и е много полезна за хората, които са с повишена чуствителност към космическите фактори.
За тонизиране и за комфорт при жеги, защото се завръщат летните температури ще помогнат прясно изцедени сокове. Много добър ободряващ ефект имат соковете от портокал, манадарин, грейпфрут.
И отново стават актуални средствата при венозна недостатъчност.
За подобряване на състоянието при венозна недостатъчност ще помогне една проста процедура - обливане с дебела колкото палеца струя студена вода от пръстите на краката до кръста и от петите до кръста.
Хомеопатия
Arnica 5 CH - 2 пъти дневно по 5 зрънца.
Hamamelis 5 CH - 2 пъти дневно по 5 зрънца.
Кремове съдържащи екстракт от арника, конски кестен, червени лозови листа.
За повече подробности може да проследите следните линкове:
http://www.monitor.bg/article?id=341937
https://www.youtube.com/watch?v=9gTTa61qzOk
И още - чай от бабини зъби. 2 супени лъжици се кипват 5-10 минути в 1/2 л вода, може да се запари още 10-15 минути, прецежда се и се изпива на 3-4 порции през деня. Бабините зъби са известни като тайното оръжие на българските тежкоатлети. Тази билка тонизира чудесно, има хормонорегулиращо действие и предпазва от образуване на яйчникови кисти, има афродизиачен ефект при мъже и при жени, полезна е при диабет, склонност към напълняване.
За любознателните линк към сериозно научно проучване за антираковия ефект на редовните упражнения: