начало
биопрогнози
видео
     
Биопрогноза - 04.09.2012
БИОПРОГНОЗА ЗА 04.09.2012
Time(EET)
t
t с отчитане на вятъра
вл. %
атм. нал. hPa
ск. на вятъра-км/ч
посока

6:00 AM

03.09.2012

12° C

вл. 81%

950

3
З-СЗ

6:00 AM

04.09.2012

14° C

вл. 82%
949
7
Ю-ЮИ
Атмосферното налягане леко се понижи, но остава малко над средната месечна стойност. Времето ще е приятно слънчево, но вятърът не е стихнал, особено край морето, където ще духа до умерен вятър.
При благоприятна синоптична обстановка нямам особени препоръки.
Магнезий
- 2 х 1 таблетка Магнерот или 30 г английска сол да се разтвори в 1 л вода и да се пие 2 пъти дневно по 30-40 мл от този разтвор. Магнезият регулира сърдечния ритъм, отстранява спазми и крампи, подобрява качеството на съня.

Билки
Ментов чай. Той има добри антиспастични свойства. А вятърът е предпоставка за спастични състояния - бъбречни и жлъчни кризи, мускулни крампи и т.н. По 1-2 чаени лъж. сушени ментови листа се запарват минута-две в чаша вряла вода. Добре е чаят да се пие топъл, да се подслажда с мед. Може да се добавя лимонов сок. Ако се съчетае с маточина, двете билки взаимно засилват ефекта си.


Неблагоприятните дни през септември (обявени засега)  - 2., 10., 12.
Случайно избрани статии