начало
биопрогнози
видео
     
Биопрогноза - 20.03.19
                                                               БИОПРОГНОЗА ЗА 20.03.2019
Time(EET)

t с отчитане на вятъра
вл. %

атм. нал. hPa
ск. на вятъра-км/ч

6:00 AM

19.02.2019

10°C

вл.73%


946

3
З

20.03.2019

C

вл.82%

952
1

СЗ


Атмосферното налягане днес сутринта е 946 хПа ще варира между 946 и 956 хектопаскала (средна мес. ст. - 948 хПа). Днес ще се увеличи облачността и на места ще превалява. Вятърът ще се преориентира от северозапад, ще бъде слаб. Температурите в някои градове днес: София -5- +15°C, Пловдив -11 +19 Варна- 8- +12°C, Бургас- 8- +12°C, Русе- 9- +14°C, Хасково - 10- +17°C.  
 
UV индекс - 2 (от 10 възможни единици). 
Геомагнитната обстановка за деня е - 2-3 бала от 8 възможни (Gismeteo). 
Предстои пълнолуние на 21 март. То може да създава проблеми за здравето - задръжка на вода в тялото, безсъние. 

Препоръки

Пълнолунието дава възможност за пречистване чрез детоксикация. Може да се проведе днес, утре и вдруги ден все още. 

За отводняване - полски хвощ. Тази билка повишава диурезата до 100%. 2 супени лъжици полски хвощ се заливат с 400 г вряла вода и след 10 минути чаят се прецежда. Същата билка се залива с още 400 мл вряла вода и се вари 10 минути. Отварата се прецежда към запарката и чаят се изпива на 3-4 порции през деня. 

За подобряване на съня - чаша чай от маточина половин час преди лягане. 

Детоксикация с прясно изцедени сокове. Сутрин на гладно се изпиват около 10 г (1 равна с.л.) ан- глийска сол, разтворена в 50–70 мл вода. Английската сол из- тегля токсините към червата. Половин час по-късно започва пиенето на сок. Приготвя се от 2–3 лимона, 4–6 грейпфрута и толкова портокали, кол- кото са необходими за получаването на общо 2 л сок. Разрежда се с 1,5–2 л минерална вода. Пие се на порции през целия ден, друга храна не се приема. При чувство на глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал. Органичните киселини в плодовете подкрепят очистване- то, плодовата захар влияе благотворно на черния дроб, пред- пазва от хипогликемии и се отразява добре на тонуса. Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се напра- ви от ябълки. При много силно чувство на глад може да се взе- ме 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода. Може да се добави и пектин. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето. 1–2 ч.л. пектин се разбъркват с половин ч.л. мед (предварително раз- творен в 1 ч.л. вода). Доливат се 100–200 мл вода и се разбива с миксер, докато стане гъсто като желе.

Детоксикация с ги Ги може да се купи от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема загрято (с температура на чай) ги, което всъщност е претопено краве масло с обрана от по- върхността му пяна. Първи ден – 30 г (6 с.л.). Втори ден – 60 г (8 с.л.). Трети ден – 90 г (10 с.л.). 30–40 мин. след изпиване на маслото в рамките на деня трябва да се изпие топла (около 70 °С) минерална/преварена вода или чай – минимум 2 л дневно. За обяд и вечеря за трите последователни дни се препоръч- ва 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 л вода (без сол и мазнина, може да се добавят само копър и/или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се пие цитронада, приготвена от прясноизцеден лимонов сок, малко мед и мине- рална или преварена вода. При силен дискомфорт детоксика- цията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние. Четвърти ден– сутринта на гладно се вземат 1–2 с.л. рици- ново масло, 2 чаши чай. След 1–2 часа могат да се консумират плодове. За обяд и вечеря менюто трябва да е зеленчуково. Принципите на захранване са същите като при детоксика- цията със сокове. ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА! 

Подробности за детоксикацията, за захранването - http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/Zdravoslovno_otslabvane1.pdf

Няма резки промени във времето и не се налагат специални препоръки. Все пак е доста топло за сезона и това може да обостри някои вегетативни реакции. 
И второ - засилва се слънчевата интензивност, въздухът е изпран  от валежите, кожата още не е натрупала пигмент и трябва да се внимава със слънцето, ако се прекарва повече време на открито. Каротинът подкрепя защитата на кожата и богати на каротин са оранжевите плодове и зеленчуци - тиква, моркови и др.; тъмнозелените листни зеленчуци като спанак, лапад. Препоръката е ясна по подразбиране - повече сок от моркови в менюто, спанак, коприва и др. 
 
1) Магнезий - предпазва от спазми и регулира сърдечния ритъм.
Най-обикновена английска сол 1 пакетче (30 г) да се разтвори в 1 л вода и се приема 1-2 пъти дневно по 50-70 мл.  Може да се използват и други варианти - шумящи таблетки, магнезиев оротат и други поне 300 мг/ден, а още по-добре по 500 или повече милиграма. 

2) Глог - 2-3 пъти дневно по 20 капки.

3) Умереност.

4) Разходки. Движението допринася за подобряване на микроциркулацията.

5) Чай. По 1 чаена лъж. салвия, маточина и мента запарени в 200- 250 мл вряла вода 10 минути ще са чудесна подкрепа за нормален ритъм и правилна работа на сърцето.  

За укрепване на имунната система и предпазване от простуди и грип е време за клеева тинктура. Тя е важна за всички, но особено ценна е за най-малките посещаващи ясли и детски градини. Според официалната статистика те боледуват най-много от простуди - 7-10 пъти от октомври до април. Ако се закаляват, употребяват системно морковен сок, чай от маточина и клеева тинктура, може да бъдат предпазени от ужаса за всяко семейство - градински сополи, безспирни кашлици, отити, ангини и т.н. 

Сега припомням приготвянето и употребата на клеевата тинктура
30 г прополис (пчелен клей) се разтваря в 100 мл 90 - 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 х дневно по 30 - 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. 
Дозировката за деца: 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 1-3 х 5 -10 капки дневно, 2 годишно - 2-4 капки на прием.

За профилактика на вирусни заболявания от месец октомври до м. март по 1 доза дневно, при неразположение, грипна епидемия, 3- 4 дози дневно.

По-подробно за предпазване от простуди и грип - http://lechebnik.net/?item_id=2065 

Да се пие достатъчно вода - 2-2,5 л за възрастните. В това количество се отчитат прясно изцедените сокове и билковите чайове. Това помага при хипертония, тонизира, особено, ако се пие топла - 60-70°C. 
Ето и калкулатор за изчисляване на необходимото количество вода - http://calculator.nwcb.eu/index.php. 
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Неблагоприятните по геофизични фактори дни за месец март 2019 (в-к "Золотое кольцо"): 1, 4, 5, 6, 9, 14, 20, 21, 25,  29, 31. 

.
Случайно избрани статии