Геомагнитната обстановка за деня е - 1-4 бала (от 10 възможни).
Препоръки:
Времето последните дни е променливо и това затруднява адаптацията. Възможни са промени в артериалното налягане, стенокардни и астматични пристъпи. Полезен за тези състояния ще е чаят за трудни дни.
Смесват се в равни части например по 50 г листа маточина, цвят и листа глог, стрък бял имел и се разбъркват добре. По 1-2 чаени лъжички от сместа се запарват в чаша вряла вода и чаят се прецежда. Може да се изпиват по няколко чаши през деня. Тази комбинация предпазва от сърдечни пристъпи, помага за регулиране на артериалното налягане, успокоява.
Още:
Хората с проблемни сърца ще се чувстват по-добре, ако приемат настойка от глог. 3 пъти дневно по 20 капки, при сърдечен дискомфорт, болки, сърцебиене - през 10 минути по 10 капки - няколко приема.
Цвят от магарешки трън - балсам за сърцето е. 2 супени лъжици от билката се варят 5-10 минути в 1/2 л вода. После чаят се прецежда и изпива на 3-4 порции през деня.
Влагата и захлаждането влошават ставните заболявания.
При ставни болки - кора от върба. 2 супени лъжици се запарват в 1/2 л вряла вода 30 минути. После чаят може да се прецеди и се изпива на 3-4 порции през деня. Кората от върба не отстъпва на синтетичните медикаменти.
Много се коментират грипната епидемия и корона вирусните инфекции.
Прпоръчваните тук средства са важни елементи за защита и от тези вируси: клеева тинктура, лавандулово масло, върбинка (класифицира се към адаптогените), маточината, рецептите с лук (по знаменития фитотерапевт Морис Мeсег лекувал Жан Кокто, Уинстън Чърчил, Роберт Шуман, Конрад Аденауер) .
Рецепти за бял дроб.
Да се настърже
кромид лук на ситно ренде. Смесва се с мед в равни количества например 100 г стърган кромид лук + 100 г мед. 5-6 пъти дневно да се приемат по 1-2 чаени лъж.
Една още по-ефективна рецепта -
лучено вино. Препоръчвам на моите пациенти с астма, хроничен бронхит, боледували от пневмонии. В подходящ съд се смесват 200 г настърган кромид лук, 100 г чист пчелен мед, 750 мл бяло вино. Сместа престоява 5 дни и се прецежда. Изстисква се остатъкът в тензух. Приема се 2-3 пъти дневно по 30-50 мл. За един курс са необходими 4-6 бутилки по 750 мл бяло вино.
Системното пиене на чай от маточина предпазва от вирусни заболявания. Маточината помага за регулиране на сърдечния ритъм.
Друго полезно средство за лекуван на бронхит и предпазване от грип и други вирусни заболявания е лавандуловото масло. По 2 капки директно в чая, върху бучка захар няколко пъти дневно ще са още едно важно средство за предпазване от простуди. Лавандулата може да се натрива върху гърдите. 2-3 капки са достатъчни. Така се осигурява завеса зашитаваща много добре от въздушно-капкови инфекции.
За укрепване на имунната система и предпазване от простуди и грип е време за клеева тинктура. Тя е важна за всички, но особено ценна е за най-малките посещаващи ясли и детски градини. Според официалната статистика те боледуват най-много от простуди - 7-10 пъти от октомври до април. Ако се закаляват, употребяват системно морковен сок, чай от маточина и клеева тинктура, може да бъдат предпазени от ужаса за всяко семейство - градински сополи, безспирни кашлици, отити, ангини и т.н.
Сега припомням приготвянето и употребата на клеевата тинктура.
30 г прополис (пчелен клей) се разтваря в 100 мл 90 - 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 х дневно по 30 - 40 капки в супена лъжица вода или друга течност.
Дозировката за деца: 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 1-3 х 5 -10 капки дневно, 2 годишно - 2-4 капки на прием.
За профилактика на вирусни заболявания от месец октомври до м. март по 1 доза дневно, при неразположение, грипна епидемия, 3- 4 дози дневно.
По-подробно за предпазване от простуди и грип - http://lechebnik.net/?item_id=2065
Неблагоприятните дни за месец февруари 2020 по геофизичните фактори: 5., 7., 9., 11., 12., 16., 19., 22., 23.,25., 27.