Time(EET) | t с отчитане на вятъра | вл. % | атм. нал. hPa | ск. на вятъра-км/ч | |||
6:00 AM 23.03.2021 | -1°C | вл.94% | 945 | 3 | СИ | ||
24.03.2021 | -1°C | вл.86% | 945 | 14 | ССИ |
Във връзка с повишената вероятност за спазми помага една лесна за изпълнение процедура. Приготвя се кофа с хладка вода, телесна температура - 37-38°C. Натапят се краката и се долива гореща вода така, че за 15 минути да се достигнат 40-43°C (едва поносимо гореща). Важно е постепенното загряване. При проблемни вени същата процедура се изпълнява с ръце натопени до лактите.
Тази процедура е много ефикасна при всякакви спазми - стенокардни пристъпи, бъбренични и жлъчни кризи, астматични пристъпи.
Популярни билки срещу спазми - маточина и мента. По 1 чаена лъжичка от двете билки се запарват 5-6 минути в чаша вряла вода и чаят може да се прецеди. Може да се подслажда, може да се изпиват много чаши през деня. Тази комбинация помага и при мигрена.
Помага и магнезият. Прочетете по-долу.
За ободряване - зелен чай - Зеленият чай ободрява и подобрява паметта. Освен това има съдоукрепващо действие и е много полезен при склонност към задух. Теофилинът е много добър бронходилататор, т.е. подобрява дишането - важно при бронхит, който се влошава в мъгливо време. Този чай и отводнява добре и това е полезно при сърдечни заболявания и хипертония.
1-2 чаени лъжички зелен чай се запарват в чаша вода, загрята до средни мехурчета 3-4 минути и чаят се прецежда. Може да се подслади, да се добави лимонов сок. Тези добавки подобряват паметта и концентрацията.
За тонизиране - прясно изцедени сокове. Чаша сок от грейпфрут или нар тонизира чудесно и повишава устойчивостта на организма срещу простуди.
Сладък корен - важна билка за прочистване на белите дробове и профилактика на обострянията на язви и гастрити, които зачестяват през есента.
Това е една много добра билка. Тя придава сладък вкус на чая подобно на стевията и втечнява секретите. Освен това подобрява чревната перисталтика и помага при склонност към запек. Тя намалява и повишената стомашна киселинност и е полезна при язви и гастрити с повишена киселинност, при рефлукс. Препоръката е проста. Добавя се по 1/2 чаен лъж. към чая. Може в чая от липов и бъзов цвят, в чай от мащерка (полеен при бронхит), към жълт кантарион (полезен при язва, гастрит, депресии) и т.н.
Това е минералът № 1 за предпазване от увреждащото действие на стреса според самия създател на теорията за стреса Ханс Селие. А неблагоприятните дни са си стрес. Освен това магнезият е чудесно средство за предпазване от спазми, за регулиране на сърдечния ритъм.
Магнерот - 2 х 1 таблетка, но при необходимост може да се вземат и до 6 таблетки дневно.
За тонизиране - върбинка. 2 супени лъжици стрък върбинка да се кипнат за 1-2 минути и се запарят още 15 минути. Чаят се прецежда и изпива на 3-4 порции. Върбинката тонизира 6 часа и после успкоява. Затова не е препоръчително да се пие късно вечер и преди лягане.
Магнезиев сулфат (английска сол) - 30 г се разтварят в 1/2 л вода и от този разтвор да се пие 2 пъти дневно по 40-50 г дневно. Непретенциозната английска сол по нищо не отстъпва на по-скъпите аналози в аптеките. В препоръчаната доза няма да се прояви слабителния ефект.
Неблагоприятните дни за месец март 2021 по геофизичните фактори: 1., 2., 8., 12., 16., 21.,25., 28., 30.
Това е минералът № 1 за предпазване от увреждащото действие на стреса според самия създател на теорията за стреса Ханс Селие. А неблагоприятните дни са си стрес. Освен това магнезият е чудесно средство за предпазване от спазми, за регулиране на сърдечния ритъм. Освен това има мощни антидотни и детоксикиращи свойства, а при вирусни заболявания и бактериални инфекции се образуват токсини, които причиняват треска, главоболие, мускулни болки и т.н. Всички тези симптоми може да се повлияят перфектно с английска сол.
Написано е по-горе, но припомняме и тук.
Още при най-малки симптоми да се приеме 1 супена лъжица английска сол с малко вода, 50-70 мл и да не се приема храна 24 часа. Много често това лекува за един ден и вирусните заболявания за които още няма лекарства!
Магнерот - 2 х 1 таблетка, но при необходимост може да се вземат и до 6 таблетки дневно.
Магнезиев сулфат (английска сол) - 30 г се разтварят в 1/2 л вода и от този разтвор да се пие 2 пъти дневно по 40-50 г дневно. Непретенциозната английска сол по нищо не отстъпва на по-скъпите аналози в аптеките. В препоръчаната доза няма да се прояви слабителния ефект.
Друга полезна билка е лавандулата. По 1-2 чаени лъжички се запарват в чаша вряла вода 5-10 минути и чаят се прецежда. Лавандулата е много добра билка при вегетативни реакции и има антиспастичен ефект. Във Франция тя е популярна като трапезен чай, както у нас са популярни мащерката, ментата, липата.
За профилактика на вирусни заболявания от месец октомври до м. март по 1 доза дневно, при неразположение, грипна епидемия, 3- 4 дози дневно. Във връзка с корона вируса е добре да се удължи приемът поне веднъж дневно.
По-подробно за предпазване от простуди и грип - http://lechebnik.net/?item_id=2065
Във връзка с коментарите за заболяванията причинени от корона вирус, е целесъобразно здравните грижи да се фокусират за поддържане на белите дробове в добро състояние. С особено значение са:
1) листата от бъз - съдържат антипневмоничен фактор и може да бъдат много полезни при кашлица и всякакви белодробни страдания. Но бъзови листа не се предлагат в билковите аптеки. Затова е добре да се наберат и насушат. 2 супени лъжици нарязани бъзови листа се запарват 10-15 минути в 1/2 л вряла вода и чаят може да се прецеди. Изпива се на 3-4 порции през деня. ;
2) лененото семе- съдържа бетагликани, мощен имуностимулант и слузни вещества с противовъзпалително действие - Смила се ленено семе в електрическа кафемелачка и се разбърква с кисело мляко, сок или просто с вода. Дневна доза 1-2 супени лъж. ;
3)черната ряпа - сок от черна ряпа. Тя е много успешна при кашлица, цистит и други уроинфекции. Отрязва се капак от горната част, издълбава се малко от ряпата и се поставят 1-2 супени лъжици мед или захар. Когато се образува сок, изпива се. Пак се зарежда ряпата и така - докато пуска сок.
4)кромид лукът - рецептите с лук (по знаменития фитотерапевт Морис Мeсеге лекувал Жан Кокто, Уинстън Чърчил, Роберт Шуман, Конрад Аденауер) .
Една още по-ефективна рецепта - лучено вино. Препоръчвам на моите пациенти с астма, хроничен бронхит, боледували от пневмонии. В подходящ съд се смесват 200 г настърган кромид лук, 100 г чист пчелен мед, 750 мл бяло вино. Сместа престоява 5 дни и се прецежда. Изстисква се остатъкът в тензух. Приема се 2-3 пъти дневно по 30-50 мл. За един курс са необходими 4-6 бутилки по 750 мл бяло вино.