начало
биопрогнози
видео
     
Биопрогноза за 08.08.2024

                                                                   БИОПРОГНОЗА ЗА 08.08.24
Time(EET)

t° с отчитане на вятъра
вл. %

атм. нал. hPa
ск. на вятъра-км/ч

6:00 AM

07.08.2024

14°C

вл. 85


949

8

ЮЗ

08.08.2024

16°C

вл. 73

956
4

Ю

Днес ще е предимно слънчевоМаксималните температури днес ще бъдат между 31°С и 36°Св София 32°C. Атмосферното налягане ще е бъде между 957-953 хП, спадащо, но ще се задържи над средната месечна стойност (средна месечна стойност - 948 хПа). Ще духа слаб до умерен вятър от изток-свероизток.Температурите днес: София -16, 32°, Пловдив- +19,+34°, Стара Загора -19, +32°,  Варна-20-+27°,  Бургас- +20, +28°, Плевен- 18, 33, Русе- 18, +33°,  Хасково- 19-+33°, Пауново-15-+30° Черни връх-+9°- +19°C.
                                                               
UV индекс - 9 (от 10 възможни единици).
Геомагнитната обстановка (определя се от слънчевата активност)- 1-2 бала. 
Неблагоприятните дни за месец август 2024 -  3.,4.,12.,18.,23., 26., 28.30.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Препоръки

Главното влияние върху здравето ще оказва горещото време. Влошава се състоянието на вените, повишената концентрация на озон дразни очите, лигавиците, кожата и е целесъобразно да не се излиза на открито в най-горещите часове между 11 и 16 часа.  

Геомагнитната обстановка е по-спокойно и денят ще е по-благоприятен за хората с повишена чувствителност и по-специални мерки днес не са наложителни. 

Атмосферното налягане ще бъде над средната месечна стойност. Да се спазват правилата за горещници:

1) Главата да е покрита.

2) Да се пият достатъчно тености - минерална и чешмяна вода. прясно изцедени сокове, билкови чаеве, черен, зелен чай, чай мате и др. 

3) Да се избягват работа и престой на открито в най-горещото време между 11 и 16 часа.  

4) Да се ограничава белтъчната храна и с предимство на трапезата да бъдат зеленчуците и плодовете. 

Повече информация тук - http://lechebnik.net/?item_id=4014

Да се приемат магнезиеви препарати. С потене се губят значителни количества магнезий и последицата е крампи и други спазми като е възможно да се стигне до стенокарден пристъп. Добра е и старата и евтина английска сол - магнезиев сулфат. За тези, които гледат с недоверие към нея ще поясним, че Cormagnesin- ът е магнезиев сулфат в ампули и средство на избор при различни сърдечни пристъпи при които се прилага и венозно. 

При склонност към разширени вени ще помогнат:

1) Арника 5 (9) СН - по 5 гранули два пъти дневно поне 1 месец

2) Арнигел - два пъти дневно втриване върху проблемните зони

3) Обливания със струя студена вода от пръстите на краката до кръста. 

4) Шюслерова сол № 1 - укрепва съединителната тъкан. 2 пъти дневно по 1 таблетка поне 1 месец 

По-подробно за любознателните - https://www.youtube.com/watch?v=9gTTa61qzOk  Важно е съобразяването със силното слънце и горещините и да се осъзнава реалният риск от топлинен, слънчев удар, дехидратация с последващите усложнения.

Полезни са и магнезиевите препарати. Те предпазват от спазми и регулират сърдечния ритъм. При обилно изпотяване се губят значителни количества магнезий и е важно за здравето в горещници да се приемат достатъчно магнезиеви препарати и храни богати на магнезий. Такива са всички бобови растения и листните зеленчуци. 

Магнерот - 2 х 1 таблетка, но при необгодимост може да се вземат и до 6 таблетки дневно. 

Магнезиев сулфат (английска сол) - 30 г се разтварят в 1/2 л вода и от този разтвор да се пие 2 пъти дневно по 40-50 г дневно. Непретенциозната английска сол по нищо не отстъпва на по-скъпите аналози в аптеките. В препоръчаната доза няма да се прояви слабителния ефект. Да се избягват значителни физически усилия от хората с исхемична болест на сърцето, както и стресови събития. Да се следи артериалното налягане, да не се пренебрегва назначеното лечение.  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Случайно избрани статии
Стрес при учениците.
Случайно избрани статии